Zapewnij sobie zdrowie

0
295

woje zdrowie jest istotną częścią twojego życia, więc dlaczego by tego nie ubezpieczyć? Tymczasem ubezpieczenie zdrowotne jest strzałem w dziesiątkę, może być świetną wypłatą, gdy znajdziesz firmę i polisę odpowiednią dla twoich potrzeb. Poniższy artykuł zawiera kilka dobrze sformułowanych wskazówek, które z pewnością będą pomocne podczas próby znalezienia idealnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Jeśli obawiasz się zwolnienia z pracy, możesz rozważyć zapisanie się do planu z niską składką. Ponieważ zakończył się rządowy program, który pokrył znaczną część kosztów COBRA, kontynuacja ochrony ubezpieczeniowej w przypadku zwolnienia pochodziłaby całkowicie z własnej kieszeni, co może okazać się bardzo trudne, jeśli twoja składka jest wysoka.

Jeśli twoja rodzina znajduje się w szczęśliwej sytuacji, gdy mąż i żona są objęci ubezpieczeniem zdrowotnym, stawia cię to w dobrej sytuacji. Po prostu wybierz jedno z drugiego i w żaden sposób nie zapłać za oba. Zaoszczędzisz pieniądze i będziesz miał luksus, którego większość nie ma, luksus opcji.

Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu zdrowotnym, wybierz plan najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom. Istnieją trzy ogólne organizacje ubezpieczeń zdrowotnych: HMO – które wymagają korzystania z lekarzy w określonej sieci, PPO – które umożliwiają wybranie lekarza z sieci za opłatą, i POS’i – które są kombinacją HMO i PPO .

Połącz wiele rodzajów ubezpieczeń, aby zaoszczędzić więcej pieniędzy. Często, gdy szukasz dobrych cen na swoje ubezpieczenie zdrowotne, możesz wykonać kilka połączeń, które przyspieszą wyszukiwanie. Jeśli masz ubezpieczenie na życie, auto lub ubezpieczenie domu, zapytaj ich, czy mają oferty pakietowe.

Przed ponowną rejestracją dokładnie sprawdź swoje zasady. Zakład ubezpieczeń zdrowotnych, przez który prowadzona jest polisa, mógł wprowadzić zmiany w ciągu ostatniego roku, a przy ponownej rejestracji zmiany te zostaną wprowadzone w życie. Upewnij się, że wiesz, jakie są te zmiany, zanim zapłacisz składkę i ponownie się zarejestrujesz. Może się okazać, że zmiany Ci się nie podobają i chcesz zmienić dostawców.

Jedną z najbardziej podstawowych wskazówek dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego jest zawsze korzystanie z usługodawców opieki zdrowotnej objętych Twoją siecią ubezpieczeniową. Dotyczy to regularnych wizyt w biurze, a także procedur szpitalnych, takich jak operacje. Korzystając z usług dostawców wewnętrznych, z pewnością uzyskasz cały zakres ochrony, do którego uprawnia cię polisa, i będziesz ponosił mniejsze wydatki z własnej kieszeni.

Jeśli twoje ubezpieczenie zdrowotne pochodzi od twojego pracodawcy, wyraźnie nie masz dużego wyboru, kto ubezpiecza ciebie i twoją rodzinę. Masz jednak kilka wyborów, które opcje chcesz. Bądź tak aktywnym konsumentem swojego ubezpieczenia zdrowotnego, jak to możliwe. Poświęć czas na zrozumienie filozoficznych i faktycznych różnic między HMO a PPO oraz towarzyszących im różnic w strukturze kosztów. Musisz być uzbrojony w te informacje, aby podejmować trafne decyzje dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego.

Ubezpieczenie zdrowotne jest przydatne i ważne w utrzymaniu zdrowia. Znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia i firmy do pracy może być trudne, ale kiedy to zrobisz, może być dla Ciebie bardzo korzystne. Gdy szukasz ubezpieczenia zdrowotnego, pamiętaj o wskazówkach z powyższego artykułu, aby mieć pewność, że odniesiesz pełny sukces.