Zabiegi medycyny estetycznej skutecznie wspierające rehabilitację

0
483

Medycyna estetyczna proponuje coraz więcej rozwiązań holistycznych, czyli takich, których efektem jest nie tylko piękny wygląd, ale też zdrowie. To tłumaczy fakt, że pacjentami gabinetów coraz częściej są osoby, które chcą skorzystać z technologii będącej wsparciem dla ich rehabilitacji. Okazuje się, że możliwości jest całkiem sporo.

Przeróżne sytuacje życiowe stawiają nas w obliczu konieczności rozpoczęcia rehabilitacji. Najczęściej są to efekty wypadków lub choroby, jednak zakres, przebieg i czas trwania rehabilitacji to wyjątkowo indywidualna sprawa. Dobiera je fizjoterapeuta lub osteopata na podstawie szczegółowego wywiadu i badania wstępnego. W oparciu o stan pacjenta, jego potrzeby i możliwości, specjalista precyzuje zakres ćwiczeń, techniki terapeutyczne i częstotliwość ich powtarzania. Coraz częściej zalecenia obejmują wizytę w gabinecie kosmetycznym i wykonanie jednego z zabiegów.

KRIOLIPOLIZA V GENERACJI – wykonywana urządzeniem Miracool polega na stymulacji zimnem, elektrostymulacji (na średniej i niskiej częstotliwości) oraz stymulacji ciepłem w zakresie od 30 do 40 stopni Celsjusza. Zabieg powoduje elektrostymulację mięśni. Poprzez ich skurczanie i rozluźnianie przynosi rezultaty podobne jak w przypadku systematycznych i regularnych ćwiczeń. To doskonała propozycja dla osób, które potrzebują wzmocnić swoje mięśnie.

CRYO T SHOCK – to przykład zaawansowanej technologii, która w ciągu kilku minut stymuluje naturalny proces redukcji bólu i aktywuje procesy przeciwzapalne. Zabieg polega na wywołaniu szoku termicznego za sprawą stosowania naprzemiennego ciepła i zimna. Stanowi doskonałe wsparcie dla rehabilitacji kiedy mamy do czynienia np. z napięciem mięśniowym, tzw. łokciem tenisisty czy zespołem cieśni nadgarstka. W dziedzinie fizjoterapii CRYO T-SHOCK okazuje się znacznie bardziej wszechstronny niż terapia tekarowa. Przewaga urządzenia polega na większej skuteczności w łagodzeniu bólu i zmniejszaniu stanu zapalnego, ale też w tym, że metoda jego działania jest bardziej odpowiednia dla ostrych faz bólu.