Zabieg urządzeniem Dermapen 4 – co warto wiedzieć?

0
265

Dermapen 4 to urządzenie, które jest cenione i powszechnie stosowane w salonach medycyny estetycznej. Za pomocą tego narzędzia wykonywane są zabiegi odmładzające oraz lecznicze. W niniejszym artykule krótko opisujemy na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany przy użyciu urządzenia Dermapen 4.

Co to jest Dermapen 4

Jest to niewielkie urządzenie, które można lekarz podczas zabiegu trzyma w dłoni i delikatnie przykłada do skóry pacjenta. Zabieg ten polega na wykonywaniu mikronakłuwania. Uszkodzona mechanicznie tkanka skóry jest pobudzona do regeneracji i tym samym następuje leczenie wybranych obszarów skóry. Urządzenie jest na tyle małe, że z powodzeniem może być stosowane w mało dostępnych lub delikatnych obszarach takich (np. w okolicach ust lub oczu).

Zabieg jest wykonywany między innymi w celu wygładzenia zmarszczek, usuwania rozstępów, usuwania cieni pod oczami, leczenia blizn potrądzikowych, zmniejszenia widoczności porów skórnych oraz usuwania przebarwień.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Na początku obszar, który będzie poddany zabiegowi jest skutecznie znieczulany oraz dezynfekowany. W kolejnym kroku nakładane są odpowiednie preparaty. Gdy obszar skóry jest już przygotowany następuje część główna w postaci wykonania tak zwanych pasaży w postaci przyłożenia urządzenia do skóry pacjenta.

Sam zabieg nie powinien być bolesny. Pacjent może jedynie odczuwać delikatne pieczenie lub ciepło. Już następnego dnia, skóra powinna być w dobrej kondycji w związku z czym możliwe jest stosowanie makijażu nawet 24 godziny po wykonanym zabiegu. Oczywiście szczegółowe instrukcje dotyczące zaleceń po zabiegowych powinny być przekazane przez lekarza. Z reguły rekomendacje lekarza mają formę zaleceń dotyczących stosowania preparatów regenerująco-kojących. Zwieńczeniem procesu regeneracyjnego jest złuszczenie naskórka, które powinno wystąpić już po kilku dniach od wykonanego zabiegu. Zabieg należy wykonywać w odstępach co 2-4 tygodnie.

Wykorzystanie urządzenia Dermapen 4 jest rekomendowane ze względu na to, że podczas mezoterapii przy wykorzystaniu tego urządzenia bardzo mocno zniwelowane jest uczucie dyskomfortu. Jednocześnie zachowana jest niezła skuteczność.