Ubezpieczenie zdrowotne

0
349

Prawdą jest, że zawsze możesz skorzystać z dobrych wskazówek na temat ubezpieczenia zdrowotnego, aby upewnić się, że uzyskasz odpowiednie ubezpieczenie w odpowiedniej cenie, a w tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które sprawią, że stanie się to rzeczywistością. Nie musisz robić tego sam, jeśli skorzystasz z tej pomocnej porady.

Załóż elastyczne konto wydatków. Jeśli płacisz za własne koszty ubezpieczenia zdrowotnego, rozważ przeniesienie do HSA. HSA to konto oszczędnościowe, na które możesz wnosić wkład, zwolnić z podatku, a następnie wypłacić pieniądze, również wolne od podatku, na pokrycie wszelkich kosztów leczenia.

Wybierając polisę ubezpieczenia zdrowotnego, upewnij się, że przedmioty, których spodziewasz się użyć, są w pełni objęte ubezpieczeniem. Na przykład niektóre zasady mogą wymagać dodatkowego ubezpieczenia na leki na receptę. Jeśli kupisz plan podstawowy, nie zdając sobie z tego sprawy, możesz ponieść znaczne wydatki z kieszeni na recepty. Poświęć trochę czasu na zrozumienie wszystkich korzyści i przedmiotów objętych ubezpieczeniem przed zakupem polisy.

Jeśli osiągasz wiek, w którym ubezpieczenie zdrowotne twojego rodzica nie będzie Cię już obejmować, możesz zapisać się do COBRA na okres do trzech lat. COBRA jest stosunkowo tanim rozwiązaniem i zapewnia przyzwoity zasięg. Jeśli zdecydujesz się na inny plan ubezpieczenia, nadal ubiegaj się o COBRA, dopóki nowy nie wejdzie w życie.

Sprawdź luki w swoich polisach ubezpieczenia zdrowotnego. Nawet najlepsze towarzystwa i polisy ubezpieczeniowe mogą mieć poważne luki. Luki te mogą uniemożliwić wypłacenie roszczenia w niektórych przypadkach. Dobrze jest dobrze poznać swoją politykę, aby uniknąć potencjalnego przypadku osobistej ruiny finansowej.

Kupując ubezpieczenie zdrowotne, spróbuj połączyć się z grupą. Grupa zaoferuje lepsze ceny niż indywidualna polisa. Nawet jeśli nie jesteś zatrudniony w firmie oferującej ubezpieczenie grupowe, możesz być w stanie współpracować z organizacją handlową lub stowarzyszeniem absolwentów. Może to pozwolić Ci płacić składki grupowe i zaoszczędzić poważne pieniądze.

Aby jak najlepiej wykorzystać swój plan ubezpieczenia zdrowotnego i uniknąć rozdętych płatności, dobrze poznaj swój plan. Oznacza to, wiedząc, którzy dostawcy są w pełni objęci Twoim aktualnym planem, wiedząc, jakie usługi są obowiązkiem Twojego ubezpieczyciela, jakie usługi są częściowo objęte ubezpieczeniem i jakie usługi będziesz musiał zapłacić za siebie.

Uzyskaj ubezpieczenie zdrowotne przez grupę. Niezależnie od tego, czy jest to grupa pracowników, związek zawodowy lub inna organizacja pracująca z pewnymi kategoriami osób, sprawdź, czy mają ubezpieczenie zdrowotne. Wiele grup oferuje zniżki na ubezpieczenia zdrowotne, jeśli zarejestrujesz się jako członek grupy, więc dołącz!

Należy pamiętać, że koszty ubezpieczenia zdrowotnego nie ograniczają się do składek płaconych co miesiąc. Większość ubezpieczeń zdrowotnych wymaga zapłaty stałej kwoty za każdym razem, gdy idziesz do lekarza lub do szpitala. Dowiedz się, ile kosztuje ta współpłacenie, i zadaj sobie pytanie, czy Twój plan naprawdę jest tego wart.

Nigdy nie możesz mieć wystarczającej ilości informacji, biorąc pod uwagę potrzeby związane z ubezpieczeniem zdrowotnym, a przestrzeganie tych wskazówek sprawi, że nie będziesz tracić czasu na ubezpieczenie, które nie jest dla Ciebie odpowiednie. Poprowadzą cię we właściwym kierunku i będą śledzić cały proces.