Orteza na bark

0
213

Orteza na brak jest stosowana po urazie lub w razie różnego rodzaju niestabilności w okolicach braku. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania można skutecznie unieruchomić obręcz barkową i tym samym dać jej dobre warunki do powrotu do zdrowia.

Kiedy należy stosować ortezę na bark?

Ortezy barku są stosowane w przypadku zwichnięcia barku lub po przebytej operacji. Kontuzja barku zazwyczaj jest skutkiem przeciążenia, intensywnego uprawiania sportu lub uderzenia.

Orteza z reguły jest stosowana podczas rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych, po naciągnięciu stawu łopatki, zwichnięciu ramienia oraz w stanach zmian zwyrodnieniowych. Czasami jest także polecana zapobiegawczo, żeby ochronić przed zwichnięciem. Bardzo dobrze sprawdza się także jako środek zapobiegawczy przy nawracających urazach.

Ortezy – podstawowe informacje

Orteza barku usztywnia bark i zapobiega jego obrotom. Zasada działania polega na dociśnięciu ręki do ciała co usztywnia rękę i bark stwarzając warunki sprzyjające rekonwalescencji. Ponadto, pozytywny wpływ na rehabilitacje ma fakt, że orteza barku ogrzewa staw co również przyśpiesza regenerację. Stabilizatory stosowane na bark lub ramię są wykonane z przewiewnego materiału, umożliwiającego skórze oddychanie. Ponadto, należy podkreślić, że ortezy są całkowicie bezpieczne dla skóry i nie uczulają. Orteza jest na tyle lekka, że pacjent po pewnym czasie przestaje odczuwać jakikolwiek obciążenie.

W razie potrzeby ortezy na barki można prać w niskiej temperaturze (zazwyczaj 30 stopni Celsjusza) przy użyciu łagodnych środków piorących. Wybierając ortezę należy pamiętać, aby był to produkt spełniający odpowiednie normy jakościowe (między innymi ISO 90001, ISO 13485, certyfikat CE).

Oczywiście wybierając ortezę należy najpierw skonsultować się z lekarzem specjalistą. Jest to produkt medyczny, który powinien być zakupiony zgodnie z zaleceniem lekarza.

Więcej na temat ortezy na bark można przeczytać na https://sklep.medreha.pl/ortezy-i-stabilizatory/bark-i-ramie