Do czego służy ałun po goleniu?

0
15

Uczucie idealnie gładkiej i odświeżonej skóry po goleniu to efekt zadowalający każdego mężczyznę. Pielęgnacja składająca się z kilku podstawowych kroków umożliwia zachowanie dobrego wyglądu przed długi czas, a regularne usuwanie zarostu i odpowiednia dbałość o skórę po goleniu pozwalają na uporanie się z zaczerwieniem i podrażnieniem. 

Etapowa pielęgnacja 

Zanim przejdziemy do usuwania owłosienia warto przygotować twarz przed jego rozpoczęciem. Przed goleniem warto zastosować kosmetyk, który zmiękczy zarost i ułatwi nam usuwanie zbędnych włosów. Podczas golenia warto zastosować kosmetyki do golenia w postaci żelu, pianki, kremu czy mydła, które pozwolą na poślizg maszynki i stworzą barierę chroniącą przed skaleczeniem. Rodzaj wybranego specyfiku zależy od preferencji i własnych upodobań. Warto zainwestować również w dobrą brzytwę czy maszynkę oraz pędzel do nakładania kosmetyku.

Jak pielęgnować skórę po goleniu?

Skóra po goleniu najczęściej wymaga kosmetyków, które będą działały łagodząco i bakteriobójczo, szczególnie ważne będzie ich działanie dezynfekujące, jeżeli często borykasz się z zacięciami i krwawieniem po goleniu. Polecanym produktem w przypadku niechcianych skaleczeń jest ałun po goleniu. Jest to naturalny, bezzapachowy minerał obkurczający naczynia krwionośne i działający ściągająco. Ałun w kosmetykach występuje w różnej postaci, można go spotkać w formie kamienia, sztyftu, żelu, a nawet w formie jednorazowych patyczków.

Kolejnym krokiem w pielęgnacji jest użycie kremu nawilżającego lub balsamu, który skutecznie odżywi suchą skórę wystawianą na co dzień na działanie czynników zewnętrznych. Kosmetyki te powinny mieć przede wszystkim działanie łagodzące i nawilżające. Poza tym, dobrze jeśli mają dodatkowe składniki aktywne odpowiedzialne na przykład za redukcję zaczerwienienia, czy przeciwdziałające starzeniu się skóry.