Czym jest arteterapia?

0
107

Coraz więcej osób chce nie tylko przeżyć swoje życie, ale przeżyć je w kreatywny sposób i poczuć się ze sobą dobrze. Niestety czasem codzienne problemy i choroby sprawiają, że wycofujemy się z życia wtedy warto skorzystać z terapii. Coraz więcej mówi się na temat życia w balansie między pracą, a życiem osobistym. Arteterapia to zajęcia, które pozwalają się rozwijać, otworzyć na świat i samego siebie. Terapia często organizowana jest w grupach, w której można też ćwiczyć umiejętności interpersonalne.

Czym jest arteterapia?

Arteterapia to pojęcie, które dopiero od niedawna zaczęło być bardziej popularne w Polsce. To rodzaj psychoterapii, który skupia się na leczeniu przez sztukę. Arteterapia głównie kojarzona jest z malowaniem, ale do terapii wykorzystywana jest również muzyka, taniec i inne artystyczne środki, w których człowiek może wyrazić siebie i dotrzeć do swojego wnętrza. To rodzaj terapii, który leczy nie tylko duszę, ale może również pomóc w leczeniu różnych schorzeń fizycznych. To ciekawy rodzaj terapii, który sprawia, że pacjent angażuje się całym sobą w terapię.

Gdzie odbywają się zajęcia z arteterapii?

Najczęściej zajęcia z arteterapii odbywają się w domach kultury, świetlicach socjoterapeutycznych, czasem również w szkołach i na warsztatach terapii zajęciowej. Są też miejsca, które zajmują się tylko arteterapią zazwyczaj są to prywatne pracownie psychoedukacyjne. Można je znaleźć najczęściej w większych miastach. Osoby zainteresowane arteterapią i chcące zrobić kurs podyplomowy z tego zagadnienia mogą nabyć umiejętności z tego obszaru właśnie w takich prywatnych pracowniach, które specjalizują się również w szkoleniu nowych terapeutów. Jednym z takich miejsc jest pracownia Psychoedukacji i Terapii organizuje kursy z zakresu arteterapii, więcej na temat zjazdów i tematów poruszanych podczas kursów można poczytać na stronie https://ppit.pl/oferta/arteterapia-i-terapia-zajeciowa/